Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Hlavice pro radiátory

Jak vybrat hlavici pro radiátor?

Výběr hlavice pro radiátory by se neměl zanedbávat. Správnou volbou lze ušetřit až 30 % nákladů za  vytápění. A to už je solidní částka, při které se investice brzy vrátí. Pojďme se společně podívat, jak vybrat správnou hlavici k rádiátoru.

Z čeho se skládají termostatické hlavice k radiátorům?

Nejdůležitějším prvkem hlavice je termostatický ventil. Jedná se o váleček, který se dle okolní teploty vysouvá a zasouvá do těla ventilu a tím reguluje teplotu.

 

Druhy hlavic

Obvykle se hlavice rozdělují na:

hlavice s číselnou stupnicí

fungují na mechanickém principu srovnávaní nastavené a skutečné teploty v místnosti - dle odchylky ventil uzavírají a otevírají. K fungování není třeba elektrické energie, stačí pomocí otočení stupnice nastavit číslo, které odpovídá požadované teplotě v místnosti. Výhodou této varianty je nízká cena a snadná instalace

 

digitální hlavice s časovým spínačem

umožňuje nastavení volitelné regulace pro jednotlivé dny a časy. Obsahuje displej, nastavení teploty obstarává malý elektromotor v hlavici. Hlavice po prvotním nastavení dále fungují samostatně, bez zásahu člověka. Výhodou tohoto řešení je to, že přináší o něco vyšší úspory za vytápění a uživatelský komfort. Nevýhodou je vyšší cena a nutnost zdroje energie (obvykle alkalických baterií). Některé digitální hlavice mají nadstandardní funkce, které zajistí stiskem jednoho tlačítka okamžité vytopení místnosti, mají ochranu proti zamrznutí a vodnímu kameni.

Rozsah nastavení teploty

Dle prostoru, který chcete vytápět, volte i rozsah nastavitelné teploty. Minimum je 0 °C, maximum bývá do 28 °C. Téměř všechny hlavice zvládají nastavení teploty v rozmezí od 6 - 28 °C. To bude ideální pro většinu zákazníků, kteří bydlí v celoročně vytápěném objektu. Pro sezonní objekty, tedy například chaty a chalupy, kde se na pocitově příjemnou teplotu topí jen přes víkend, bychom doporučovali hlavice s nastavením od 0 °C. Ty umožní udržovat objekt po celý týden v teplotě, při které nehrozí zamrznutí vody v objektu.

 

Výběr výrobce

Při volbě výrobce doporučujeme vybírat z osvědčených značek. K lepší orientaci Vám pomůže žebříček oblíbenosti na Heurece a uživatelské recenze u každého produktu. Mezi žádané značky patří Heimeier, Danfoss, Honeywell, Siemens, Elektroblock, Conrad, Giacomini či Salus.

 

zdroj: AkoupelnyAtopeni.cz.

 

 

 

Porovnat hlavice pro radiátory